Zainteresowanie wyposażeniem domów i ogrodów utrzymuje się wciąż na bardzo wysokim poziomie. W ostatnich latach dodatkowo dużą popularnością cieszy się projektowanie wnętrz mieszkań i domów. Europejczycy pokochali urządzanie się. Na rynku funkcjonuje wiele kanałów telewizyjnych, magazynów wnętrzarskich, portali i niezliczona ilość blogów dotyczących tej tematyki. Marki kojarzone dotychczas z odzieżą tworzą dodatki do stylizacji wszystkich pomieszczeń – od piwnic po sypialne. Ludzie chcą mieszkać w pięknych wnętrzach i chętnie modyfikują je w zależności od trendów. Trzeba bowiem podkreślić, że moda na wnętrza się zmienia. Szczególnie zmianom podlegają trendy dotyczące dekoracji. Raz są to własnoręcznie przerabiane meble z okresu PRL czy liście monstery a innym razem zdjęcia.
Tak duże zainteresowanie stylizacją wnętrz sprawia, że coraz więcej działań marketingowych dotyczy właśnie tej tematyki. Klienci rynku dom&ogród stają się coraz bardziej wymagający. Działania marketingowe im dedykowane muszą nadążać za wzrostem oczekiwań i sprawiać, by komunikacja klienta z marką była bardzo pozytywna. Wszystko to powoduje, że w marketingu wnętrz stosuje się coraz bardziej zaawansowane metody komunikacji z klientem w celu najlepszego dopasowania produktu do potrzeb. Przykładem takiego innowacyjnego rozwiązania stosowanego przez jeden z portali wnętrzarskich jest stworzenie programu umożliwiającego wkomponowanie interesującego z punktu widzenia kupującego produktu, do jego wnętrza. Wystarczy zrobić zdjęcie swojego pokoju, by sprawdzić jak będzie w dowolnie wybranym miejscu wyglądał np. wazon.
Innym zabiegiem marketingowym jest przenoszenie jednego trendu na różne elementy wnętrz. Sytuację te dobrze obrazuje przeniesienie jednego wzoru na różne akcesoria, na przykład motywów zwierzęcych na tapety, poduszki, pościel, itp. Marketing wnętrz korzysta również z szerszych trendów wnętrzarskich, np. urządzania w stylu glamour, industrialnym czy skandynawskim. Poszczególne dodatki promowane są w sposób wpasowujący je w określone wnętrza na przykład ramki i plakaty Desenio dopasować można zarówno stylistycznie, jak i tematycznie. Przykłady można mnożyć.
Należy podkreślić, że marketing wnętrz często czerpie z wiedzy eksperckiej rozmaitych autorytetów. Włącza się specjalistów z zakresu architektury, stolarzy, a nawet lekarzy i co oczywiste, projektantów mody odzieżowej. Mimo to najważniejszą rolę zdają się pełnić piękne zdjęcia publikowane w portalach społecznościowych i dedykowanych urządzaniu. Zdjęcia są szczególnie cenne w przypadku dodatków. Dobrze, gdy sprzedawany produkt przedstawiany jest nie tylko solo, lecz również jako część wnętrza, wpasowany w różne stylizacje. W ten sposób ulokować można kilka różnych sprzedawanych produktów jednocześnie.
Branża wnętrzarska jest szczególnie aktywna w Internecie także dlatego, że swoimi domami i mieszkaniami chętnie chwalą się różnego rodzaju gwiazdy i celebryci. Instagram pełen jest zdjęć wnętrz i to zarówno tych projektowanych przez wielkie nazwiska, jak i tych projektowanych samodzielnie przez właścicieli. Internet to też miejsce, do którego coraz więcej marek przenosi swoje główne działania. W zasadzie reklama telewizyjna wnętrz koncentruje się niemal wyłącznie na reklamie mebli i farb. Do promocji akcesoriów wykorzystywane są raczej magazyny wnętrzarskie, portale, sklepy internetowe, blogi i media społecznościowe , w szczególności profile instagramowe gwiazd. Dzięki temu marketing wnętrz może być nieco tańszy, niż w przypadku innych kategorii produktowych. Warto oszczędności przeznaczyć na skorzystanie ze wsparcia profesjonalnej agencji reklamowej.