Czy warto inwestować w marketing szeptany online?

Niektóre dane wskazują na to, że nawet ponad połowa opinii dostępnych w Internecie nie jest prawdziwa. Wskazuje to na to, że internetowy marketing szeptany, czyli pisanie recenzji przez wynajętych internautów jest zjawiskiem powszechnym.

Jak działa marketing szeptany w sieci?

Marketing szeptany online, zwany jest często „szeptanką” i wzbudza różne odczucia. Jedni uważają, że jest to po prostu jedna z wielu form reklamy. Dla innych pisanie pochlebnych opinii na forach internetowych i portalach społecznościowych za pieniądze jest czymś mało etycznym. Kwestie związane z marketingiem szeptanym nie są przy tym precyzyjnie określone w przepisach prawa.

Z czysto biznesowego punktu widzenia „szeptanka” często jest efektywnym narzędziem marketingowym. Działania tego typu są bardzo proste do wykonania i mało kosztowne. Całość sprowadza się przecież tylko do napisania kilku zdań na temat danej marki lub produktu w Internecie.

Zwolennicy marketingu szeptanego wskazują jednak głównie na to, że taka aktywność jest niezwykle skuteczna. Ludzie od zawsze byli podatni na sugestie innych, a współcześnie przed dokonaniem zakupu sprawdzają opinie na temat danego produktu w Internecie.

Należy jednak przy tym pamiętać, że internauci są coraz bardziej świadomi istnienia fałszywych opinii w Internecie i spoglądają na nie z coraz większą podejrzliwością.

marinate